Currency Light Business Finance

Předsudky ohledně nebankovních půjček

Společností, které se specializují na poskytování nebankovních půjček, je v České republice celá řada. Názory na tyto služby jsou však ve velké většině nepříliš optimistické. Existují jisté předsudky, které poukazují na nekalé praktiky zavánějící lichvařinou, kterých se mají nebankovní věřitelé dopouštět. Ve skutečnosti za většinu problémů může nezodpovědný a finančně negramotný spotřebitel. S jakými předsudky se tedy můžete setkat?

Vysoké úroky

Většina spotřebitelů si vybírá půjčku dle výše úroku. I když mohou být úroky u nebankovních půjček vyšší, než například u půjček bankovních, většinou jsou zde zahrnuty veškeré poplatky. Banky si naopak zvlášť účtují úrok a zvlášť další poplatky (za vyřízení, vedení účtu nebo za předčasné splacení půjčky). Ve finále se tak může půjčka opravdu nepříjemně prodražit.

Půjčky, které se klientovi nepřizpůsobí

Pokud budete žádat o půjčku banku, ve velké většině vám bude moci poskytnout finanční prostředky začínající na 20 nebo 50 tisících korun. Naopak půjčky u nebankovní instituce se neustále přizpůsobují potřebám klientů a díky tomu si můžete půjčit finanční prostředky v rozmezí pár stovek nebo tisíců.

Lichvářské praktiky

Mnoho spotřebitelů si stěžuje na lichvářské praktiky, které nebankovní poskytovatelé půjček používají. Jedná se zejména o předražené telefonní linky nebo poplatky předem. Zde platí pouze jednoduché pravidlo – pokud po vás požaduje společnost zaplacené zálohy ve formě poplatku předem nebo vyzývá k zavolání na linku začínající dvojčíslím 90… mějte se na pozoru.