Rupee Indian India Money Bank Note

Jak si najít nejvýhodnější úvěr do 5 000 Kč?

Půjčky rozdělujeme do celé řady různých kategorií – kromě základního rozdělení na bankovní a nebankovní rozlišujeme také půjčky účelové a bezúčelové, hotovostní a bezhotovostní, hodně žádané jsou pak půjčky bez registru, SMS půjčky, půjčky bez doložení příjmu atd. K nejvyhledávanějším úvěrovým produktům v posledních letech patří malé krátkodobé půjčky do 5 000 Kč. Jejich počet výrazně vzrostl a na výběr je tak pestrá paleta nabídek, z nichž některé jsou skutečně zajímavé. Jak poznat tu, která pro vás bude nejvýhodnější?

Půjčku si vezměte jen od ověřených společností

Především buďte ostražití a nepůjčujte si od pochybných firem nebo od fyzických osob, na které jste narazili na internetu nebo v nějakém inzerátu. Jak pro vysoké, tak i pro malé půjčky platí, že vždy je třeba vybírat pouze z prověřených poskytovatelů, kteří mají jasné dané podmínky, jednají s klienty férově a žádné nebezpečí u nich nehrozí. Patří mezi ně např. nebankovní úvěry Půjčkomat – jedná se o rychlé půjčky, které jsou vhodné i pro ty, jenž mají záznam v registru dlužníků. Půjčkomat nabízí úvěry už od 500 Kč, stálí klienti si u něj pak mohou půjčit až 22 000 Kč. Doba splatnosti je vždy maximálně na 31 dní, úvěr na splátky je sice možný, ale až od 10 000 Kč.

Ideální jsou takové, které můžete získat bezúročně

Nejlepším řešením jsou ale půjčky, které můžete mít zcela bez poplatků a úroků. To, co bylo dříve nepředstavitelné, už je dnes úplně běžné a díky silné konkurenci je společností, nabízejících první půjčku zdarma hned několik. Patří k nim např. půjčka Zaplo, CreditOn, Ninja půjčka, Via SMS nebo CreditAir, na internetu ale najdete i další. Půjčky bez úroků a poplatků jsou obvykle maximálně na měsíc, neplatí to ale vždy – např. Japonskou půjčku musíte vrátit už do 14 dní (abyste ji měli zdarma), naopak třeba CreditAir nabízí splatnost až na tři měsíce.

Srovnání půjček vám pomůže najít nejlepší úvěr během okamžiku

Vybrat si tu nejlepší půjčku není úplně jednoduché – nabídek je opravdu hodně, navíc se neustále situace mění, některé společnosti zanikají, jiné naopak zahajují činnost, mění se podmínky atd. Nejlepším způsobem, jak si najít vhodnou půjčku, jsou tak internetové srovnávače. Ty zahrnují desítky a desítky prověřených a spolehlivých úvěrových společností a přinášejí přehledné a ucelené porovnání bankovních i nebankovních půjček. Pokud vás tedy např. zajímá srovnání půjček do 5 000 Kč, není nic snadnějšího než otevřít některý ze srovnávacích webů, zadat do něj částku 5 000, zmáčknout Enter a ihned vám vyjede výpis všech aktuálně dostupných půjček, jež spadají do této kategorie. Doporučit můžeme z vlastní zkušenosti zejména CoolPůjčky.cz, kde už je téměř 120 recenzí a jednotlivé úvěry jsou velmi podrobně popsány v recenzích. Ke kvalitním srovnávacím stránkám ale patří také PůjčkyHned.cz, kde jsou k dispozici i screeny, jež podrobně popisují proces sjednávání jednotlivých půjček po internetu.

Půjčka zdarma je pouze napoprvé, další půjčky se už tolik nevyplatí

U každé úvěrové společnosti, která nabízí první půjčku zdarma, je třeba si uvědomit, že zdarma je opravdu pouze první úvěr – u každé další už budete muset uhradit poplatek. Tyto společnosti pak mají často velmi vysoké úrokové sazby a při opakovaném půjčování se vám dost prodraží. Existují ale výjimky, jednou z nich je Japonská půjčka. Ta má poplatky velmi nízké, stále si drží příznivou sazbu 33 Kč za každou půjčenou tisícovku.