Money Israeli Shekels Shekel Income

U koho si otevřít bankovní účet bez poplatků?

Zatímco v minulosti bylo možné na našem trhu získat jenom takový účet, u kterého byly účtovány poplatky, dnes je situace zcela jiná. Díky nástupu nových a menších bank je možné získat bankovní účet bez poplatků. Pokud máte i vy toto v plánu, pojďte se podívat, jaké možnosti současný bankovní trh nabízí. Společně zmapujeme tři nejlepší varianty, které dnes na trhu jsou. Jedná se o tyto:

  • Fio banka
  • Equa bank
  • mBank

Nejvyhledávanější bankovní účet bez poplatků je u FIO

Pokud se podíváme na celkovou oblíbenost bank, které nabízejí bezplatný účet, potom určitě vede právě Fio. Ta aktuálně slaví, jelikož celkový počet klientů dosáhl jedinečného čísla 500 000. I pro vás tak může být tato banka rozhodně volbou, která nezklame. Nejenom, že nabídne zdarma možnost vedení vašeho účtu, ale samozřejmostí je, že jsou zdarma také jakékoliv příchozí, stejně jako odchozí transakce. V rámci klasického bankovnictví zkrátka nic neplatíte.

Výhodou je, že možnost využívání účtu zdarma se neváže k žádným podmínkám. Je jedno, kolik vám na účet přijde peněz, nebo jaký budete mít zůstatek. Samozřejmostí je možnost bezplatného výběru z FIO bankomatů a při dostatečných obratech i to, že k dané možnosti přibude dalších 10 výběrů z jakýchkoliv jiných bankomatů. Vše poté doplňuje i to, že účet můžete pohodlně spravovat prostřednictvím online bankovnictví.

Na druhém místě je Equa bank

Druhou možností, jak získat bankovní účet bez poplatků, je jít do banky, která nese název Equa bank. I na je na našem trhu velmi dobrou volbou. O samotném produktu poté banka říká toto: „V Equa bank nemusíte platit poplatky za otevření ani za vedení účtu. K běžnému účtu v korunách si můžete zdarma otevřít také účet v EUR a USD.Nejenom, že neplatíte za samotné vedení, nebo realizované platby, ale neplatíte ani za to, že vybíráte z bankomatů. A to ať už k výběru využíváte jakýkoliv bankomat, který je na území České republiky.

Samozřejmostí je i to, že účet lze spravovat pomocí internetového bankovnictví v pohodlí domova, nebo že k němu zdarma dostanete i platební kartu. Ta je samozřejmě bezkontaktní a multiměnová. A bonusem na závěr je to, že účet lze sjednat za pár minut, a to online.

Třetí možností je mBank

Třetí variantu bezplatného účtu nabídne mBank. Ta byla dokonce jednou z prvních bank na trhu, které bezplatný účet nabídla. A co vám v rámci svého účtu nabídne? Třeba 3 měsíční výběry z libovolného bankomatu, vedení účtu zdarma, bezplatné měsíční výpisy, nebo to hlavní, a to příchozí, stejně jako odchozí platby, které také nebudou účtovány. Navíc i tento účet samozřejmě můžete ovládat jednoduše a rychle, a to prostřednicím internetového bankovnictví, stejně jako prostřednictvím mobilní aplikace pro váš telefon, nebi pro vás tablet.