Dollar Money Purse Finance

Bankovní nebo nebankovní půjčky menšího rozsahu?

Při žádosti o půjčku máme vždy několik možností. Buďto požádat o finanční výpomoc rodinu, či nejbližší přátelé nebo zažádat o půjčku bankovní, či nebankovní instituci. Ze začátku se snažíme vždy spíše oslovovat bankovní instituce, jejichž finanční produkty jsou zatíženy menšími úroky. Tato skutečnosti je však na druhou stranu vykoupena poměrně přísnými pravidly, za kterých vám bude banka ochotna finanční prostředky půjčit. Kdy tedy žádat o pomoc banku a kdy jinou finanční instituci?

Bankovní domy

Na ty se můžete obrátit v případě, že jste doposud se splacením půjčky nebo úvěru neměli sebemenší problém. Také váš plat musí být stálý a dostatečný. Připravte se na to, že bankovní úředník bude vaše jméno hledat v neoblíbeném rejstříku dlužníků. Pokud se tam nějakým způsobem ocitnete, na bankovní půjčku můžete zapomenout. Splácíte-li ale své závazky pečlivě a svědomitě a je-li váš příjem dostatečný, můžete si gratulovat. Přísným kritériím banky s největší pravděpodobností vyhovíte.

Nebankovní instituce

Pokud vám banka z nějakého důvodu žádost o půjčku zamítne, nezbývá nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní instituce. Ty jsou ke svým klientům daleko vstřícnější a ochotnější. Tato ochota je však na druhou stranu vykoupena vyššími úroky, případně poplatky za zprostředkování nebo vedení půjčky. Pro některé osoby však mohou být nebankovní půjčky poslední záchranou. O tom, jaké druhy nebankovních půjček na našem trhu existují, se můžete dočíst zde.