Dollar Money Purse Finance

Jak získat 5 000 Kč co nejlevněji?

Mít půjčku zcela zdarma, což je již zcela známá věc a tak ani společnosti jako Ferratum či zaplo.cz, které takové půjčky poskytují, nejsou neznámé. Ovšem mít půjčku co nejlevnější, to už tak známé a jednoduché není. Půjčku zdarma totiž nemůžete mít pokaždé a navždy. Je proto dobré znát i finty k tomu, abyste měli půjčku co nejlevnější.

Když se jedná o krátkodobou půjčku, vždy jsou poplatky nízké

Pokud si budete někdy sjednávat krátkodobou a nízkou půjčku, všimněte si, že jsou poplatky vždy poměrně nízké a přeplacená částka se tak mnohdy nešplhá ani k tisícům. Jenže to je pouze šálení smyslů, protože si půjčujete na velice krátkou dobu. Kdybyste si půjčovali například na rok, byla by vrácená částka neuvěřitelně vysoká.

Uvedeme si ukázkový příklad

Abychom teorii uvedli do praxe, uvedeme si ukázkový příklad, kdy si budete chtít půjčit 5 000 Kč od společnosti Ferratum. Čím kratší doba splácení, tím vyšší úroková sazba. Půjčíte-li si tedy tuto částku na 7 dnů, přeplatíte jen 500 Kč, avšak kdybyste si stejnou částku půjčili hypoteticky na rok, přeplatili byste neuvěřitelných 26 071,5 Kč. A to jsme zde uvedli pouhých 5 000 Kč. Dovedete si představit, jak vysoká částka by to byla například z 10 000 Kč?

Příklad nehovoří o realitě

Samozřejmě, že k takovému číslu se normálně nedostanete. Za normálních okolností si připlatíte pouhých 500 Kč a svůj dluh máte tímto nadobro smazán. Abyste tedy měli jak krátkodobé, tak i ty dlouhodobé půjčky co nejlevnější, měli byste si je vždy půjčovat na co nejkratší možnou dobu. Někdy se vám to samozřejmě nepodaří, protože do tak krátké doby půjčené peníze neseženete zpátky. Ovšem vždy mějte toto pravidlo na paměti a vždy se podle něj řiďte.