Rupee Indian India Money Bank Note

Bankovní půjčka do 5000 Kč

Půjčku do 5 000 korun poskytují banky v podstatě každému, kdo projeví zájem. Nehledejte ji však v nabídce produktů pod názvem půjčka nebo spotřebitelský úvěr, na to se jedná o příliš nízký obnos a takovéto půjčování není pro banky lukrativní.

Kontokorentní úvěry

5 000 korun snadno získáte zřízením kontokorentního rámce ke svému běžnému účtu. Jeho výše je závislá na výši vašeho příjmu, respektive na výši měsíčního obratu na účtu. 5 000 je však částka naprosto základní, v České spořitelně kontokorent v této výši např. získají všichni mladí lidé evidentně bez příjmu, kteří si zde založí studentské konto. Mnohé banky dokonce nabízejí i minimální hranici kontokorentu výrazně vyšší. Záleží pak jen na vaší vlastní sebekázni, zda skutečně utratíte jen tolik, kolik opravdu potřebujete. Výhodou kontokorentního rámce pak je možnost opakovaného užití finančních prostředků již bez dalších žádostí o půjčku.

Kreditní karty

Z hlediska úročení jsou však výrazně výhodnější kreditní karty, tedy pokud máte pravidelné příjmy a půjčku, byť i opakovanou, potřebujete vždy jen na krátkou dobu.

Kreditní kartu vám zřídí nejen banka, ve které máte veden běžný účet, ale často i jiné, protože je na vedení běžného účtu naprosto nezávislá. Přestože úročení bývá vyšší než u kontokorentu, existuje zde vždy různě dlouhé bezúročné období, během kterých máte možnost vyčerpanou částku bez jakéhokoliv navýšení splatit. Pozor ale, toto zvýhodnění se často týká jen bezhotovostních plateb – vyberete-li v hotovosti, úroky na kreditní kartě poběží. Některé karty jsou také nevýhodné v tom, že po jakémkoliv výběru začne být úročen celý povolený úvěrový rámec, nejen skutečná výše čerpání.