Jaké má půjčka na směnku ihned Praha rizika?

Odnepaměti platilo, že úvěrový trh byl spojený nejenom s výhodnými nabídkami, ale i s nabídkami rizikovými, nebo snad dokonce i s nabídkami podvodnými. Ani ty nejsou nic neobvyklého v dnešním světě. A jednou z takových variant je dnes určitě půjčka na směnku ihned Praha.

Pokud jste našli nabídku na tuto možnost, nebo o ní snad dokonce i uvažujete, pojďte se spolu s námi podívat na to, v čem konkrétně může být riziková a jaký je její největší problém, pokud máte nedostatek peněz.

Půjčka na směnku ihned Praha je spojena s vysokým úrokem

Klasické banky nebo klasické úvěrové společnosti dnes nabízejí půjčky, které jsou spojené se standardními smlouvami. A to z toho důvodu, že právě v těchto smlouvách jsou jasně definována práva a povinnosti obou stran, stejně jako třeba úrokové sazby. Oproti tomu má ale půjčka na směnku ihned Praha nevýhodu v tom, že zde se úrokové sazby neuvádějí. Přesto ale jsou velmi vysoké, jelikož tento typ půjčky je často spjatý s lichváři a lichvou jako takovou.

Jak bojuje ACEMA Credit proti podvodníkům, si přečtete po kliknutí na odkaz – http://pujcky-praha.cz/acema-bojuje-proti-podvodnikum/

Proti ní však aktivně vystupuje stát, který chce proti takovým podmínkám úvěrů bojovat. Ostatně to jsme mohli zaregistrovat třeba i na zpravodajských portálech. Příkladem může být web Novinky.cz, který uvádí: „Sněmovnou totiž v polovině února hladce proplula do druhého čtení novela zákona o spotřebitelském úvěru, která zavádí pro tyto půjčky úrokový strop. Ten by podle navrženého algoritmu u půjček nad 15 tisíc korun dosahoval maximálně dvaceti procent.“

Nejasné informace o úvěru

Dalším negativem těchto půjček je určitě to, že v rámci směnky nemáme téměř žádné informace o tom, jak vlastně náš úvěr vypadá. A to vlivem toho, nakolik je směnka jednoduchým dokumentem. V některých případech je to samozřejmě dobře, ale toto určitě není ten případ. Jediné, co tak na směnce bývá uvedeno v souvislosti s penězi, je toto:

  • Kdy budou peníze vráceny
  • Jak a komu budou peníze vráceny
  • Kolik peněz bude vráceno

Často je tam tedy jenom částka, kterou daný člověk bude chtít vrátit. To, kolik nám půjčil, zde uvedeno není. Stejně tak zde nebývají uvedené ani splátky, jelikož taková půjčka se vrací jednorázově. To nejhorší, co v tomto směru existuje, je takzvaná bianco směnka. Její rizika jsou v tom, že si věřitel sám dopíše sumu, kterou mu budete vracet.

Pozor také na vymáhání

Tím ale soupis nevýhod zcela určitě nekončí, jelikož tu jsou i další, pro které je dobré se této možnost co nejrychleji vyhnout. Je to dáno hlavně způsobem vymáhání, jelikož aktuálně nemají věřitelé úctu k zákonům, a tak může být součástí vymáhání této půjčky i fyzické napadání nebo vyhrožování. Výjimkou není ani situace, kdy vlivem vymáhání může částka neustále narůstat, a to třeba o desítky procent za každý den, kdy se s konkrétní splátkou zdržíte.