Rupee Indian India Money Bank Note

Kdy nám hrozí exekuce nemovitosti?

Exekutorů se dnes bojíme čím dál více. A není se čemu divit, jelikož se jedná o osoby, které dnes mají skutečně poměrně velkou moc. Umí totiž řadu věcí, jako je třeba:

Poté existuje ještě jedna velmi důležitá cesta, kterou není nic jiného, než exekuce nemovitostí. Právě ta už je poměrně velkým rizikem pro každého, jelikož doslova přijde o střechu nad hlavou. Podívejte se, kdy nám může tato forma exekuce hrozit.

Nesplácené půjčky jsou nejčastější

Vzít si v dnešní době půjčku není nic složitého. I proto platí, že je mnohem složitější daný závazek splácet. O tom se každoročně přesvědčí tisíce lidí, kteří se dostanou do jednání s exekutorem. I proto platí, že exekuce nemovitostí může nastat právě v případě, kdy naše půjčky nesplácíme. Cest, jak se samotné exekuci vyhnout, je ale hned několik. Může to být žádost o nový splátkový kalendář, žádost o splátky u samotného exekutora, stejně jako to může být třeba i možnost, kdy využijeme oddlužení.

Exekuce nemovitosti nastane, když se nebráníme

Stejně tak může být v rámci exekučního řízení problém i to, když se nebráníme. Než konkrétní exekuce nemovitostí nastane, je to poměrně složitý proces. Ten souvisí třeba s tím, že jsme nuceni přijímat různé obsílky, kam se řadí třeba platební rozkaz od soudu, soudní rozhodnutí, stejně jako to může být rozhodnutí od rozhodce. To vše jsou navíc dokumenty, proti kterým se můžeme odvolat – tedy pokud víme, že je právo na naší straně. Poté může soud celou věc opět projednat a tak může dojít k tomu, že exekuce nemovitostí ani nenastane. A to proto, že jste například doložili, že dluhy máte splaceny. V rámci samotné exekuce už je však na podobné důkazy poněkud pozdě.

Hradit je třeba i další závazky

Dobré je pamatovat na to, že to nemusí být jenom půjčky a podobné produkty, které nás mohou dovést až k samotné exekuci. Pokud je něco, na co nesmíme primárně zapomínat, je to zcela určitě i to, že exekuce nemovitostí může nastat i ve chvíli, kdy neplatíme další naše závazky. Pokud se podíváme konkrétněji na to, jaké to mohou být, jsou to třeba platby spojené s naším telefonním paušálem, poplatky za elektřinu, vodu, nebo třeba plyn. Stejně tak to může být třeba i nesplacené pojistné. A to vše můžeme nechat zajít tak daleko, kdy si peníze vybere exekutor.

O tom, jak následně jedná, můžeme najít stovky různých článků v novinách i na internetu, Obvykle probíhá exekuce nemovitostí poměrně nevybíravým způsobem. O tom se přesvědčili hlavně ti, kteří měli co do činění s exekutorem Vránou. Toho se už v dnešní době není třeba bát, jelikož jedna z posledních zpráv říká: „Exekutor Tomáš Vrána dnes rezignoval na svoji funkci, kterou dlouhá léta zastával v přerovském exekutorském úřadu nesoucím jeho jméno. O jeho odvolání usiloval ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který na přerovského exekutora v polovině května kvůli četným stížnostem podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu.“