Money Cards Cash Pay Play

Hledáte vhodný úvěr na bydlení? Zjistěte, jaké jsou možnosti

Pokud chceme bydlet lépe a kvalitněji, často se to neobejde bez nutnosti mít dostatek finančních prostředků. Samozřejmě variant, jak je získat, je hned několik. Můžeme čerpat z vlastních úspor, můžeme si půjčit od přátel, nebo lze využít také úvěr na bydlení. Ten může existovat v několika variantách a tak se podíváme na to, jaké patří mezi ty nejvyhledávanější.

Nejvýhodnější úvěr na bydlení? Rozhodně hypotéka

Tento typ úvěru je nejenom nejvýhodnější, ale rozhodně také nejznámější. A to proto, že v současné době je spojený s nejvýhodnějšími úrokovými sazbami na našem trhu. Financovat naše bydlení tak můžeme i do výše několika desítek milionů a to s možností splácet danou částku i několik desítek let. Takto vypadá základní charakteristika právě této možnosti.

Pozor: Při výběru je navíc dobré hledět nejenom na výši úroků a délku fixace, ale také na to, jak je to s ručením a jak velkou hodnotu plánované nemovitosti může hypoteční úvěr pokrýt.

Zvolit lze i klasickou účelovou půjčku

Mezi další úvěr na bydlení ale patří i účelová půjčka, a to spojená právě s pořízením, ale stejně tak se stavbou, popřípadě rekonstrukcí našeho bydlení. Daná půjčka může být podobná hypotéce, pouze jsou k dispozici částky o něco menší. I zde ale platí, že se neobejdeme bez nutnosti dokládat faktury o tom, jaký materiál a jaké práce jsme koupili, nebo jakým nábytkem jsme náš dům vybavili.

Znáte její výhodu? Oproti hypotéce má velkou výhodu v tom, že je mnohem více možností, za co můžeme peníze utrácet. V podstatě se jedná o vše, co může s naším bydlením přímo, ale i nepřímo souviset.

Důležité je zmínit, že zatímco klasické hypoték je spojena především s bankovními domy a hypotečními bankami, úvěr na bydlení ve formě půjčky mohou nabízet i nebankovní společnosti. Příkladem takové je společnost 27, která své klienty láká na tyto informace: „Nabízíme Vám možnost financování Vašeho projektu již s úrokem od 9,9 % ročně. A to bez dalších poplatků. Úvěr můžete kdykoliv předčasně splatit bez sankcí.

Pomoci může i americká hypotéka

Poslední variantou úvěru na bydlení je takzvaná americká hypotéka. Ta kombinuje pozitiva klasické hypotéky a také neúčelové půjčky. V principu se jedná o úvěrový produkt, který je třeba ručit nemovitostí, ale který může být využitý na cokoliv. I proto dnes patří mezi oblíbené alternativy, hned po hypotéce klasické. I zde můžeme říci, že daný úvěr nabízí jak banky, tak i nebankovní společnosti. A výhody? Třeba tyto:

  • Peníze až v řádech desetimilionů
  • Splatnosti i v řádech desítek let
  • Nízké úrokové sazby

Využití na cokoliv

Máme-li být konkrétní v našem hodnocení, je určitě produktem číslo 1 hypotéka. Pokud se nám ji nepodaří získat, je dobré zvolit tu americkou, pečlivě srovnat, a teprve jako třetí v pořadí klasický účelový úvěr. A to hlavně díky výhodným úrokům, širší nabídce a tím i větší konkurenci, která samozřejmě znamená kvalitu služeb.