Rupee Indian India Money Bank Note

Konečně seriózní půjčka od férového poskytovatele

Zapomeňte na to, že si půjčíte od prvního poskytovatele, který vám přijde pod nos. Riskujete tak, že spálíte a zaděláte si na ještě větší problémy. Když rychle potřebujete peníze, je nebankovní půjčka určitě dobré řešení, jen si musíte dát pozor na poskytovatele. Naučte se poznat poctivou firmu férovou nabídku.

Licence je pro všechny nutnost

Nebankovní prostor se v minulých letech podobal anarchii. Existovalo několik desítek tisíc nebankovních společností, některé z nich si z klientů dělaly „obětní beránky“ a lákaly je na „výhodnou“ nabídku. Za tou se ale skrývaly velice nevýhodné podmínky. Díky novele zákona o spotřebitelském úvěru (podrobně o ní tady) se počet společností rapidně snížil. Ta uložila společnostem prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a požádat si o vydání licence u ČNB.

Nejzazší termín byl 1. 3. 2017. K tomuto datu ČNB eviduje: 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru, 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele a 16 žádostí o akreditaci. Podání žádosti je tak ukazatelem, že se jedná o seriózního poskytovatele. Seznam společností, které o ni požádaly, najdete na webu ČNB.

Je členem a dodržuje kodex

Podívejte se také na webové stránky APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Je to veřejná a nezávislá organizace nebankovních společností. Členství je dobrovolné. Poskytovatelé, kteří jsou členy, se zavazují k tomu, že se budou snažit zlepšovat nebankovní sektor, musí také dodržovat speciální kodex. V něm odmítají klamavou reklamu a zavazují se k poskytování férových a kompletních informací u každé půjčky před výplatou.

Výhodná nabídka – „na zkoušku“

Budete si půjčovat poprvé a bojíte se, jestli je pro vás nebankovní úvěr vhodný? Podívejte se na nabídku Via SMS s.r.o. Její půjčka na 30 dní může mít hodnotu až 8000 Kč a je pro nové žadatele zdarma. Online půjčka je určena i pro ty, koho odmítnou v bance, je vyřízena do několika málo minut a peníze můžete mít na účtu i v den podání žádosti.