Currency Money Malaysian Sen

Kouzelná půjčka slaví první rok fungování na trhu krátkodobých nebankovních půjček

Kouzelná půjčka má za sebou první rok působení na trhu krátkodobých nebankovních půjček. Za tu dobu si získala desítky spokojených klientů. Celá řada z nich čerpá i více než desátou půjčku.

Kouzelná půjčka se prezentuje jako krátkodobá nebankovní půjčka online, jejíž klienti budou mít peníze na svém účtu do 60 minut a na rozdíl od konkurenčních půjček nebudou muset trávit hodiny vyplňováním složitých formulářů a návštěvami poboček. Je tomu ale skutečně tak?

Z informací na internetových stránkách se dozvíme, že klient, jeho půjčka byla schválena, bude mít peníze do 60 minut na svém účtu. Po prvním roce fungování Kouzelné půjčky docházíme k jinému, razantně nižšímu, číslu – 20 minut. Ano, klienti měli průměrně peníze na svém účtu již do 20 minut od schválení žádosti. Až u 60 % konkurenčních půjček je klientovi první půjčka zasílána poštovní poukázkou, což znamená, vyřízení půjčky trvá podstatně déle.

Vyřízení půjčky má být dle Kouzelné půjčky jednoduché a rychlé. Klient nemusí nikam chodit, dokládat příjmy a celý proces vyřídí z pohodlí svého domova. 70 % klientů hodnotí uživatelskou jednoduchost a přívětivost vyřízení půjčky u Kouzelné půjčky za velmi jednoduchou, 20 % za jednoduchou, 8 % za průměrnou až pouze 2 % za těžkou.

Zodpovědné půjčování – je skutečně dodržováno, že nebude půjčka poskytnuta nezaměstnaným, lidem v exekuci a lidem s nedostatečným příjmem?

Kouzelná půjčka má již od počátku nastavena přísná pravidla, která striktně dodržuje. Její půjčka má lidem pomáhat, nikoliv je dostávat do ještě těžších finančních situací. A proto bylo za uplynulý rok 83 % žádostí zamítnuto. Díky tomuto kroku se však podařilo dosáhnout velmi nízkého čísla neplatících klientů – 11 %. Toto číslo je v segmentu krátkodobých půjček opravdu ojedinělé. Původní odhady Kouzelné půjčky byly až 25 % neplatících klientů.

První půjčka až 10 000 Kč. Každá další až o 10 000 Kč vyšší, a to do maximální výše 50 000 Kč. Jaká je průměrná výše půjčky a průměrná délka splatnosti?

Každý nový klient si může u Kouzelné půjčky půjčit až 10 000 Kč na cokoliv. Peníze může vrátit do 30 dnů. Průměrná výše půjčky u Kouzelné půjčky za poslední rok byla 11 047 Kč. Klienti splatili půjčku průměrně do 25 dnů. Celá řada klientů využívá Kouzelné půjčky opakovaně a desítky z nich čerpají více než desátou půjčku.