Money Back Up Save Money Save Bank

Potřebujete jen malou půjčku do 5 000? Poradíme Vám, jak si ji vybrat

Půjčky a úvěry si lidé berou z mnoha různých důvodů – někdo potřebuje peníze na nákup či stavbu nemovitosti, další si bere úvěr na nákup dárků či různého zboží, jiný si žádá o půjčku, aby si mohl zaplatit dovolenou a mnoho lidí si bohužel půjčuje jen na to, aby mohli splatit své stávající dluhy.

V posledních letech ale jeden typ půjčky zažívá velký rozmach a stává se jedním z nejvíce vyhledávaným – jedná se o rychlé mikropůjčky, kterým se někdy říká také SMS půjčky (i když tento termín je trochu zavádějící). Jde o malé nebankovní úvěry, které se většinou pohybují v řádu několika tisíc a často si je berou např. ti, kteří potřebují překlenout posledních pár dnů do výplaty, nebo se jim doma něco porouchalo a nutně potřebují rychlou půjčku na opravu. V tomto článku se zaměříme na ty nejmenší úvěry, a sice půjčky do 5 000 Kč. Poradíme Vám, které z nich jsou nejvýhodnější a jak postupovat, pokud si nejste jistí, která z nich pro Vás bude ta pravá. 

I malá nebankovní půjčka nemusí být drahá

O nebankovních úvěrech panuje mezi lidmi přesvědčení, že jsou velmi drahé a nevýhodné. V médiích se často mluví o extrémní RPSN a vysokých poplatcích a zmiňují se případy lidí, kteří si půjčili, neuhradili splátku a dluh jim narostl do extrémní podoby. To je částečně pravda – mnoho nebankovních poskytovatelů nabízí opravdu velmi drahé a nevýhodné půjčky, které se z dlouhodobého hlediska nevyplatí a dlužník se často dostane do ještě větších problémů. Neplatí to ale zdaleka pro všechny nebankovní společnosti. Některé z nich mají podmínky velmi přijatelné a u několika může malá půjčka do 5 000 Kč být dokonce výhodnější než klasický bankovní úvěr. Na dalších řádcích si řekneme, o které konkrétní půjčky se jedná.

Via SMS – rychlá a dostupná půjčka, jež je napoprvé zdarma

Typickým představitelem rychlé a výhodné půjčky do 5 000 Kč je úvěr od společnosti Via SMS. Ta je jednou z několika málo firem, které poskytují první půjčku zdarma – v tomto případě maximálně 4 500 Kč. Doba splatnosti je 30 dní a pokud do daného termínu peníze vrátíte, nebudete muset platit nic navíc. Výhodou půjčky Via SMS je i její snadné zřízení přes webové stránky, rychlé posouzení žádosti a u vybraných bank také blesková výplata peněz na účet.

Další výhodné půjčky do 5 000 Kč

Kromě Via SMS nabízejí možnost půjčit si menší částku zdarma i další nebankovní poskytovatelé. Patří mezi ně např. oblíbená Zaplo půjčka, dále pak Japonská půjčka nebo úvěr od společnosti Ferratum. U každé z nich jsou sice trochu jiné podmínky (např. Japonskou půjčku musíte splatit do 14 dní, aby byla zdarma, stejně tak se různí i maximální výše tohoto úvěru), vždy ale platí, že pokud peníze splatíte včas, budete ji mít zcela bez poplatků. Rychlé nebankovní půjčky do 5 000 Kč jsou tak příkladem, že i půjčka od nebankovní společnosti může být výhodná.

Z ostatních úvěrů do 5 000 Kč patří k nejlepším např. půjčka CreditOn, Perfect Money a mnoho dalších. Pokud ale máte možnost získat půjčku zdarma, určitě neváhejte – je zbytečné platit poplatky, pokud nemusíte.

Nemůžete se rozhodnout? Použijte internetový srovnavač půjček

Vzhledem k tomu, že malých půjček do výplaty je opravdu hodně, může se Vám zdá těžké si jednu z nich vybrat. V takovém případě doporučujeme využít služby některého z webových portálů, zaměřených na srovnání půjček. Ty se zaměřují hlavně na nebankovní úvěry a díky nim získáte dokonalý přehled a všech aktuálně dostupných nabídkách. K těm nejkvalitnějším patří např. Coolpujcky.cz, Pujckyhned.cz, Paradnipujcky.cz nebo Vyhodnaky.cz.