Eet Electronic Records Sales

Máte šanci získat 5 000 Kč i v bance?

Bankovní půjčky jsou známé tím, že jsou často poskytovány ve velkých sumách. Jedině například u Air Bank natrefíte na nízkou půjčku poskytovanou už právě od 5 000 korun. Jenže kvůli půjčce nemusíte hned měnit banku! Poradíme vám, že 5 000 můžete získat i u vaší banky. A jak?

Půjčka prostřednictvím kreditní karty nebo kontokorentu

Určitě jste již o tomto finančním produktu slyšeli. Kreditní karta nebo kontokorent. To jsou dvě varianty, jak vlastně získat nízkou půjčku i u vaší banky. Samozřejmě, že si kreditní kartu musíte nasmlouvanou už dopředu. To může být problém například při rychlé finanční injekci. V takovém případě přichází na řadu kontokorent, který funguje prakticky stejně, ovšem není poskytován do takových částek.

Kontokorent vs. kreditní karta

A co je tedy lepší? Podle toho, kolik peněz, jak rychle a za jakých podmínek potřebujete. Potřebujete-li například okamžitě rychlou půjčku okolo pěti tisíc korun, můžete zajít do banky, zřídit si zde kontokorent a ten hned odpoledne začít využívat. Stačí-li vám peníze třeba až za pár dnů a budete-li si chtít půjčit větší obnos peněz, bude pro vás rozhodně lepší a výhodnější kreditní karta.

Není kreditní karta nevýhodná?

Samozřejmě, že se všude kolem vás ozývají hlasy, že jsou kreditní karty nevýhodné a že byste si tedy měli raději klasicky půjčit. To je však diskutabilní! Pokud jste schopni splatit svůj závazek vůči bance mnohdy do 45 dnů, kdy se jedná o bezúročné období, a je-li pro vás tato doba výhodnější, než splácet třeba i několik let, rozhodně si sjednejte kreditní kartu a na hlasy ostatních zapomeňte. Ovšem víte-li, že v takovém šibeničním termínu nedokážete sehnat ani polovinu půjčených peněz, nehrajte si na hrdinu a rovnou si sjednejte klasickou půjčku.