Rupee Indian India Money Bank Note

Na koho je cílená nebankovní půjčka pro problémové klienty?

Jsou klienti, kteří nemají žádný prohřešek, mají vysoký průměr a dobrou bonitu. Ti nejčastěji končí v bankách. Jsou ale také klienti, kteří nějaké ty problémy mají. Ti však nemusejí zoufat, jelikož pro ně úvěrový produkt existuje. Konkrétně je to nebankovní půjčka pro problémové klienty. Jak už napovídá sám její název, je samozřejmě určena primárně těm klientům, kteří mají nebo měli v minulosti nějaký problém – třeba se splátkami, nebo jinými závazky. Pojďme se podívat, komu se může hodit.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty

V první řadě je třeba říci, že takovou možnost mohou vyhledávat i klienti, kteří žádné problémy nemají. A proč? Jednoduše zkrátka proto, že mohou hledat rychlost, kterou dostanou u mikropůjček, nebo jednoduchost známou z klasických nebankovních půjček.

Pokud pominou o něco vyšší úrok než v bance, je pro ně tato půjčka jako dělaná.

Pro klienty s menšími problémy

Pozdě zaplacený nedoplatek za elektřinu, pozdě zaplacený paušál, nebo jiné platby. To vše může člověka dostat do bankovního nebo nebankovního registru. A jelikož banky před takovými lidmi zavírají dveře, pomůže nebankovní půjčka pro problémové klienty. Ideální jít v tomto případě cestou klasického segmentu, a to standardních nebankovních půjček. Ty dnes nabízejí společnosti, jako třeba:

  • Provident
  • Home Credit
  • Cetelem

Ty jsou nejenom zárukou spolehlivosti a jistot, ale i toho, že v rámci schvalování nebudou nahlížet do registrů a pokud ano, mávnou nad danými prohřešky rukou. A tak si lze bez obav říci třeba i o několik desítek tisíc korun českých, a to na dobu až několika let. Samozřejmostí je to, že dané peníze lze využít skutečně na cokoliv, bez dokládání účelu.

I pro klienty s většími problémy

Mohou však být klienti, kteří mají problémy skutečně velké. Třeba i takové, že jsou stále zadluženi, nebo nad nimi visí riziko exekuce. Ani to ale není důvod vzdávat se. A to proto, že nebankovní půjčka pro problémové klienty může existovat i pro ně. Příkladem je společnost Acema Credit, která nabízí půjčky ručené nemovitostí. Ta může pomoci vyřešit finanční problém, stejně tak jako pomůže v případě vyplacení exekuce. A co samotného tohoto poskytovatele charakterizuje? V tomto určitě pomůže samotná citace z jeho internetových stránek: „ACEMA Credit poskytuje prověřené nebankovní půjčky na vyplacení exekuce bez nahlížení do registrů dlužníků. Půjčíme Vám 100 000 Kč až 5 000 000 Kč

I pro nezaměstnané

Posední problémovou skupinou mohou být nezaměstnaní. U nich pomůže také buď půjčka ručená nemovitostí, nebo již zmíněné mikropůjčky. A ideálním zástupcem tohoto příkladu? Třeba společnosti jako Ferratum, Zaplo, nebo ClickCredit. Ti své žadatele nijak neověřují, nevyžadují složité papírování a dokládání a rychlost vyřízení se točí okolo několika desítek minut.