Rupee Indian India Money Bank Note

Jaké parametry má SIM půjčka?

Ačkoliv samotný název tohoto úvěrového produktu může vypadat jako obecný, rozhodně tomu tak není. Jedná se totiž o název obchodní, jelikož SIM půjčka, o které psal finanční magazín GreenAction.cz, je klasický úvěrový produkt, který spadá do segmentu mikropůjček. Pokud je na něm něco zajímavé, tak je to určitě interaktivní formulář žádosti, který se liší tím, že si peníze doslova chytáte. Maximální částka, kterou si lze tímto způsobem půjčit, je 11 500 korun českých. Samozřejmě nejnižší částkou je v tomto segmentu klasická pětistovka.

V rámci konkrétní žádosti máte také možnost si zvolit termín splatnosti. Ten má SIM půjčka nastaven v rozmezí 7 – 30 dní, přičemž není problémem jeho prodloužení. Zde určitě hraje roli jednoduchost, jelikož poskytovatel na svém webu uvádí toto: „V případě, že nestihnete splatit půjčku řádně a včas a chcete se vyhnout smluvním pokutám, máte možnost si prodloužit splatnost Vaší půjčky z pohodlí Vašeho domova a bez zbytečného papírování a telefonování

Podmínky, které SIM půjčka má, jsou velmi jednoduché

Co každého žadatele logicky velmi zajímá, to jsou určitě konkrétní podmínky, které se k dané půjčce vážou. Zde musíme říci, že jsou velmi jednoduché, až benevolentní. Pokud bychom měli být konkrétní, je třeba říci, že není třeba dokládat příjem, stejně jako není třeba ničím ručit. To jediné, co je tedy třeba splnit, je věková hranice 18 – 65 let a samozřejmě i tuzemské státní občanství. Dále je třeba splnit i podmínku, že nesmíte mít u společnosti SIM půjčka jakýkoliv nesplacený dluh.

Samozřejmě dané podmínky mají vliv i na celkovou rychlost vyřízení. Vše může být v ideálním případě hotovo do pouhých 10 minut, a to bez toho, abyste opustili svůj byt, nebo bez toho, abyste cokoliv podepisovali. Vše vyřídíte prostřednictvím vašeho telefonu a tak je dobré být na příjmu.

Peníze mohou přijít nejenom na účet

Zajímavostí je určitě to, že pokud si o půjčku požádáte, nemusí peníze přijít nutně jenom na váš účet. Je sice pravdou, že tato varianta je nejrychlejší, ale mnoho lidí má různé důvody, proč ji nevyhledávají. Může to být třeba exekuce, nebo jiná blokace účtu. V takovém případě ale vychází SIM půjčka vstříc a tak nabídne možnost zaslat peníze poštovní poukázkou. Přijdou tak přímo na vaši adresu a vaším úkolem je jejich vyzvednutí, a to na kterékoliv přepážce banky. Tuto možnost určitě hodnotíme pozitivně, jelikož vychází vstříc celé řadě klientů.

K čemu můžeme využít peníze?

SIM půjčka je neúčelová, a tak skutečně na cokoliv jenom budete chtít. Zde musíme podotknout, že většina lidí vzhledem k povaze úvěrového produktu a částkám využívá sumu na řešení svých finančních problémů. V praxi to znamená, že se finance mohou hodit ve chvíli, kdy:

  • Nevyjdete s aktuální výplatou
  • Vaše výplata nepřišla v termínu
  • Objevil se nečekaný výdaj

Ačkoliv vše vypadá velice dobře, musíme v rámci našeho hodnocení říci, že je třeba dát si pozor na úrokové sazby, jelikož ty u třicetidenní půjčky přesahují hodnotu 30 procent, což je poměrně dost.