Bitcoin Btc Money Currency Crypto

Jaká rizika může přinášet půjčka na OP?

Náš občanský průkaz můžeme využít na celou řadu věcí. Je kartou, kterou se můžeme identifikovat, je kartou, na základě které můžeme dostat službu nebo produkt, stejně jako je dokladem, který nám může stačit k vyřízení půjčky. I takové dnes na našem trhu existují.

Pokud se podíváme detailněji na to, jak půjčka na OP může vypadat, je určitě třeba upozornit na negativa. Tedy spíše na velká rizika, která tento typ půjčky doprovázejí. Pojďme se na několik těch hlavních podívat.

Hlavní problém, jaký půjčka na OP má? Vysoký úrok

Začít je jistě třeba největším problémem, který se k tomuto úvěrovému produktu přímo váže. Je to vysoká úroková sazba, která se může pohybovat i na několika desítkách procent. Nehledě na další poplatky a doplňky, které výrazně zvyšují celkové RPSN. A co to pro nás jako pro žadatele znamená? Především to, že v rámci splácení může být získaná půjčka na OP i několikrát přeplacena. Důvodem takto vysokých úroků je hlavně riziko, které stojí na straně poskytovatele. Tím může být jak nebankovní společnost, tak i soukromá osoba. Jelikož u obou je neplatičů více než dost, musí si případné ztráty kompenzovat tímto způsobem.

Pozor na časté podvody

Výjimkou není ani to, že je půjčka na OP spojena přímo s podvodným jednáním. Velmi často je scénář naprosto stejný a identický. Stačí se ozvat na pochybný inzerát, kdy následuje schůzka v kavárně nebo restauraci. Zde můžeme být donuceni předat poplatek spojený se sepsáním žádosti a vyřízením půjčky. Vše ale dojde až do stavu, kdy se poskytovatel definitivně ztratí a již není k nalezení. My tak nejenom že nezískáme půjčku, ale také přijdeme i o několik tisíc korun. Takto vysoké mnohdy poplatky jsou. A že to není výjimeční případ, dokazuje třeba citace jedné zprávy: „Třicetiletý muž z Jihlavy vylákal z desítek důvěřivých lidí z celé republiky dohromady přes 1,5 milionu korun. Podvodník nabízel rychlé půjčky. Od zájemců však požadoval předem vyplatit zálohu na náklady spojené se zprostředkováním úvěru.“

Pozor na nestandardní jednání

Výjimečného nemusí být ani to, že se můžeme setkat s různým nestandardním jednáním. Mezi to patří třeba podpisy prázdných papírů, nebo ručení naší nemovitostí i v případě půjček, které mají hodnotu jenom pár tisíc. I to může být poměrně velkým problémem, který nám půjčka na OP v budoucn přidělá. Je tedy dobré být na pozoru a nepodepisovat nic, co se nám na první pohled skutečně nezdá. Jedině tak podvod eliminujeme.

Jsou i výjimky

Výše uvedeným jsme zmapovali všechny možné problémy, které mohou s tímto souviset. Na závěr musíme zmínit i to, že v tomto segmentu jsou i světlé výjimky. Máme na mysli oblast mikropůjček, které se zase až tolik bát nemusíme a v případě finančních problémů ji lze doporučit. Dobrou možností, u koho si požádat, jsou společnosti jako: